ad ad

بایدها و نبایدهای پوشش خانواده سلطنتی انگلستان

بایدها و نبایدهای پوشش خانواده سلطنتی انگلستان

تا به حال، به نوع پوشش خاندان سلطنتی در مکان‌های عمومی دقت کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید پشت هر یک از این لباس‌ها، قوانین بسیاری وجود دارد که باعث بروز چنین رفتار و نوع پوششی شده است؟ لباس خانواده سلطنتی، نشان‌دهنده استاندارد‌ها و معیارهایی است که ملکه به شدت به رعایت نمودن آن‌ها تاکید می‌کند. ژورنال ربانی این بار، حقایقی درباره قوانین پوشش این خانواده جنجالی را بازگو می‌کند.

قوانین پوشش خانواده سلطنتی

هر کاخ و هر خانواده سلطنتی، دارای قوانین ویژه‌ای است که تمام اعضای خانواده، می‌بایست به آن پایبند باشند. در این بین، خاندان سلطنتی انگلستان، مشهورترین و جنجالی‌ترین خانواده اشرافی در دنیا هستند که سبک زندگی آن‌ها، برای افراد بسیاری جذاب می‌باشد. قوانین پوشش در بین اعضای خانواده سلطنتی انگلستان، ترکیبی از سنت‌های قدیمی این کشور و فرمایش‌های ملکه الیزابت (ملکه فعلی انگلستان) است. در ادامه، به تعدادی از جالب‌ترین قوانین پوشش در این خانواده خواهیم پرداخت.

کیف‌ها در دست چپ

شاید شنیدن این موضوع که بانوان اشرافی انگلستان، کیف خود را در دست چپ نگه می‌دارند، برای شما عجیب باشد. نگهداری کیف در دست چپ، به معنای ادای احترام بانوان اشرافی به حضار است، چرا که می‌توانند با دست راست خود، برای مردم دست تکان داده و یا حتی با آن‌ها احوال‌پرسی کنند.

خانواده سلطنتی

پیراهن و دامن بهتر از شلوار

حرف ملکه، قانون نانوشته‌ای است که باید رعایت شود. ملکه، دامن‌های راسته از جنس کرپ و فاستونی را به شلوار ترجیح می‌دهد. به این ترتیب، بانوان اشرافی سعی می‌کنند در رویدادهای رسمی، از دامن‌ استفاده کنند. عروس‌های خاندان سلطنتی نیز به این قانون پایبند هستند، البته به جز مواردی که مگان (همسر شاهزاده هری) این قانون را زیر پای می‌گذارد. پیش‌تر نیز، پرنسس دایانا علاقه ویژه‌ای به رعایت نکردن پروتکل‌های دربار سلطنتی داشت، به گونه‌ای که در رویدادهای رسمی با تاکسیدو ظاهر می‌شد.

ملکه الیزابت

اندازه مشخص برای دامن

این موضوع که بانوان اشرافی، دامن‌هایی می‌پوشند که بلندی آن همگی تا زانو است، شاید برایتان خنده‌دار باشد، اما این مورد نیز از قوانین مهم پوشش در دربار انگلستان است. به گفته مجله هارپر بازار(harper’s bazaar)، در اتاق لباس‌های قصر، هیچ‌گاه دامنی پیدا نخواهید کرد که تا بالای زانو باشد!

خانواده سلطنتی

شلوار جین فقط برای رویدادهای غیر رسمی است

جین، از نامتعارف‌ترین لباس‌ها برای اعضای خانواده سلطنتی به حساب می‌آید. شلوارهای جین، فقط برای رویدادهای غیررسمی استفاده می‌شوند. برای مثال، اگر پرنسس بخواهد برای پیاده‌روی برود، پوشیدن جین گزینه مناسبی است.

شلوار جین

لباس عروس باید از سمت ملکه تایید شود

اگر شما یک دوشیزه اشرافی هستید و یا می‌خواهید با یک شاهزاده بریتانیایی ازدواج کنید، باید بدانید که ملکه شخصاً بر انتخاب لباس عروس شما نظارت خواهد کرد. این نظارت ویژه، برای دو عروس اشرافی یعنی کیت و مگان نیز انجام شد.

کیت میدلتون

لاک رنگی برای خانواده سلطنتی؟ اصلا!

رنگ ناخن، همیشه باید طبیعی باشد. شگفت‌زده خواهید شد هنگامی که بشنوید، ملکه انگلستان ۲۸ سال فقط از یک رنگ لاک استفاده کرده است. کیت میدلتون، بیش‌تر از هر فرد دیگری به این قوانین پایبند است. شما هرگز کیت را با ناخن‌های آراسته به رنگ‌های جیغ و طرح‌های عجیب، نخواهید دید.

کیت میدلتون

در خانواده سلطنتی، هر کسی نیم‌تاج نخواهد داشت

تمامی تاج‌ها و نیم‌تاج‌های دربار، متعلق به ملکه است و هیچکس بدون اجازه او، نمی‌تواند تاج یا نیم‌تاجی روی سر خود بگذارد. در مواقعی، ملکه نیم‌تاج‌های خود را به عروس‌های خود قرض می‌دهد. همچنین، دختران مجرد و شاهزاده‌های کوچک نیز اجازه استفاده از نیم‌تاج را ندارند. ملکه در رویدادهای سلطنتی، به عروس‌های خود اجازه استفاده از این سمبل باشکوه را به مدت محدود، می‌دهد.

خانواده سلطنتی

پوشیدن کفش پاشنه‌دار، یک قانون مهم

اعضای خانواده سلطنتی، اجازه پوشیدن کفش‌های پاشنه کوتاه یا بدون پاشنه را در عموم مردم ندارند. در واقع پوشیدن کفش پاشنه بلند، یک قانون مهم و اجباری است. جدا از بحث پاشنه کفش، پرنسس‌های دربار، اجازه پوشیدن کفش‌های جلوباز را هم ندارند. به شکل کلی، پوشیدن هر کفشی به جز کفش‌های پاشنه بلند، فقط در زمان عدم حضور ملکه و رویدادهای غیررسمی امکان‌پذیر است.

کفش پاشنه بلند

کیف دستی، برای جلوگیری از دست دادن

کارکنان قصر باور دارند که بانوان اشرافی، گاهی برای مخفی نمودن لرزش‌ دست‌های خود، از کیف‌های دستی استفاده می‌کنند. همچنین ملکه، از کیف خود برای ارسال سیگنال‌های مخفی به خدمتکاران و اعضای خانواده استفاده می‌کند. برای مثال، زمانی که ملکه کیف خود را روی میز قرار می‌دهد، به معنای این است که همه باید بایستند چرا که ملکه قصد دارد تا مکان را ترک کند. یا اگر ملکه کیف خود را از دست چپ به دست راست بدهد، به معنای تمام شدن مهلت مکالمه بوده و ملکه آماده‌ی ترک محیط است.

کیت میدلتون

شاهزاده‌های خردسال اجازه پوشیدن شلوار ندارند

کوچک‌ترین شاهزاده پسر در خانواده سلطنتی، اجازه پوشیدن شلوار ندارد و همیشه باید از شلوارک استفاده کند. این مسئله، یک قانون رسمی و ریشه‌دار در دربار سلطنتی انگلستان است.

شاهزاده ویلیام

پارچه‌های روشن و چشمگیر برای ملکه

با یک نگاه ساده به استایل ملکه، متوجه خواهید شد که بیشتر آن‌ها، دارای رنگ‌های زنده و پررنگ می‌باشند. شاید با خود بگویید که ملکه دل جوان دارد و به استفاده از رنگ‌های روشن، علاقه نشان می‌دهد اما دلیل این نوع پوشش این نیست. در واقع ملکه، می‌خواهد همیشه در چشم و در مرکز توجه عموم مردم باشد. به گونه‌ای که وقتی ملکه در جمعی حضور دارد، مردم بتوانند بگویند که من ملکه را دیده‌ام. در این شرایط، هیچ یک از بانوان دربار اجازه پوشیدن لباس با رنگ جیغ را ندارند و باید از البسه با رنگ‌هایی خنثی استفاده کنند تا تنها کسی که به چشم می‌آید، ملکه والامقام باشد.

ملکه الیزابت

یک دست لباس مشکی، همراه همیشگی خانواده سلطنتی

در سال ۱۹۵۲، هنگامی که ملکه در کشور کنیا بود،‌ پادشاه جورج (پدر ملکه الیزابت) درگذشت. ملکه که در این شرایط آماده سوگواری نبود، مجبور شد یک ساعت در هواپیما بماند، تا کارکنان دربار برای او یک دست لباس مناسب بیاورند. از آن زمان، ملکه الیزابت، به همراه داشتن یک دست لباس مشکی در چمدان را حین سفر، برای تمامی اعضای خانواده سلطنتی، اجباری کرد. به این شکل اگر اعضای خانواده در سفر باشند و مقام مهمی از دنیا برود، همیشه آمادگی حضور در مجالس سوگواری را خواهند داشت.

کیت میدلتون

پوشیدن جوراب شلواری، یک پیشنهاد شیک

شاید این مورد، به عنوان قانون جایی ثبت نشده باشد، اما باید بدانید که پوشیدن جوراب‌های رنگ پا، همیشه توصیه می‌شود. کیت میدلتون معمولاً از جوراب‌هایی بسیار نازک استفاده می‌کند که به سختی می‌توان متوجه آن شد.

خانواده سلطنتی

دستکش بپوش تا سلامت باشی ملکه

ملکه الیزابت، همیشه از سلامت خود مراقبت می‌کند. در میان اعضای رویال فمیلی، افراد بسیاری از دستکش استفاده می‌کنند. علت این کار، جلوگیری از دست دادن با افراد، یا انتقال ویروس و میکروب‌های احتمالی است.

پرنس چارلز

انتخاب یک رنگ یا سمبل برای احترام به کشور میزبان

هنگام سفرهای رسمی سلطنتی، اعضای خانواده اشرافی، برای ادای احترام به کشور میزبان، از لباس یا نمادی از آن کشور استفاده می‌کنند. همانند کیت میدلتون که هنگام سفر به اتاوا در کانادا، کلاهی قرمز، تزیین شده با برگ چنار روی سر داشت.

خانواده سلطنتی

استفاده از پارچه‌های چروک‌پذیر برای خانواده سلطنتی ممنوع

هر جا که خانواده سلطنتی حضور داشته باشند، قطعاً خبرنگاران و عکاسان بسیاری نیز حضور دارند. پس خانواده اشرافی سعی می‌کنند در این شرایط، بهترین لباس خود را بپوشند. در رویدادهای عمومی، اعضای خانواده سلطنتی از پوشیدن لباس‌هایی که پارچه چروک‌پذیر دارند، خودداری می‌کنند. برای مثال، استفاده از پارچه‌های حریر و ساتن برای خانواده سلطنتی، به کل منتفی است.

کیت میدلتون

یونیفرم ارتش، همیشه و همه جا

همان‌طور که بانوان دربار قوانین ویژه‌ای دارند که باید رعایت کنند، مردان نیز باید پایبند قوانینی باشند. در رویدادهای رسمی، عموم مردان از کت و شلوار استفاده می‌کنند. این در حالی است که شاهزاده‌های اشرافی، می‌بایست از یونیفرم نظامی خود استفاده کنند. شاهزاده هری و شاهزاده ویلیام، هر دو در مراسم عروسی خود، یونیفرم نظامی به تن داشتند.

شاهزاده ویلیام

کت‌های خود را درنیاورید

خانواده سلطنتی، معمولاً در رویدادهای مهم، از کت‌های بلند استفاده می‌کنند. مردم عادی اگر گرمایی باشند، کت‌های خود را درمی‌آورند اما اعضای خانواده سلطنتی، اجازه درآوردن کت خود در اماکن عمومی را ندارند.

خانواده سلطنتی

 

Close Bitnami banner
Bitnami