ad ad

هر چیزی که درباره استایل مینیمال باید بدانید + پیشنهادات

هر چیزی که درباره استایل مینیمال باید بدانید + پیشنهادات

اگر تنها کمی با مد آشنایی داشته باشید، حتماً نام سبک مینیمال را بارها شنیده‌اید؛ آیا می‌دانستید که مینیمالیسم، تنها یک مد نیست و به یک سبک زندگی نیز اشاره دارد؟ با گذشت سه دهه از ظهور استایل مینیمال، می‌دانیم که اصول و چهارچوب این نوع از پوشش، کاملاً براساس سادگی است. ژورنال ربانی ، این بار به همه چیز درباره استایل زیبای مینیمال خواهد پرداخت.

استایل مینیمال چیست؟

هنگامی که کلمه مینیمال را می‌شنوید، احتمالاً تصاویری در سرتان شکل می‌گیرد. شاید کمدهای لباسی را در ذهن بیاورید که با لباس‌های تک رنگ پر شده‌اند. این تصویر را احتمالاً در اینترنت نیز به فراوانی مشاهده کرده‌اید. اما سبک و استایل مینیمال، آنچنان تعریف پیچیده‌ای ندارد. مد مینیمالیستی به معنای واقعی کلمه، سادگی است. سادگی که به تعداد لباس‌ها و وسایل کمدتان مربوط نمی‌شود، بلکه به نگرش و طرز فکری که دارید، بازمی‌گردد.

استایل مینیمال

در فرهنگ مینیمالیسم، شما از هر اکسسوری و پوشش غیرضروری صرف نظر می‌کنید و تمرکز خود را روی سادگی قرار می‌دهید. استفاده از رنگ‌ها و اشکال ساده، همان چیزی است که حس خوب سادگی و مینیمالیست بودن را به شما منتقل می‌کند.

تاریخچه مینیمالیسم

شروع مینیمالیسم، از اوایل قرن ۲۰ و با ابداع شیوه‌های جدید در معماری شروع شد. به کارگیری طراحی و نقشه‌های ساده و استفاده از مصالحی مانند شیشه و بتن، خالق همچین سبکی بود. سبک مینیمال به سرعت در دیگر ابعاد هنر نیز نفوذ کرد. تنها پس از مدت کوتاهی، شاهد ظهور سبک‌ مینیمال در موسیقی، نقاشی و دیگر جنبه‌های هنری بودیم.

مینیمالیسم

سادگی موجود در تمام خطوط هندسی، برش‌های ساده و اشکال ساده و بدون تزئینات و رنگ و طرح اضافه، در طراحی لباس نیز مورد استفاده قرار گرفت و برندهای بزرگ، تلاش کردند تا در این فرهنگ جدید مد، پیشرو باشند.

در زمان حال، مینیمالیسم یکی از پرطرفدارترین سبک‌های هنری و پوششی در دنیا است. شعار اصلی این سبک، دقیقا به دوری کردن از زیاده‌روی اشاره دارد. جمله‌ی معروف مینیمالیست‌ها، (هرچه ساده‌تر و کمتر، بهتر) می‌باشد.

تفاوت میان استایل مینیمال و ماکسیمال

در مقابل استایل مینیمال، استایل ماکسیمال قرار می‌گیرد. در استایل ماکسیمال، سادگی معنایی ندارد و همه چیز با اغراق و شلوغی پیش می‌رود. برای داشتن چنین استایلی، افراد نیازمند شهامت هستند، چرا که پوشش پرزرق و برق، قطعاً شما را در مرکز توجه قرار خواهد داد. استفاده از الگوهای غیرساده، طرح‌های شلوغ و محسور کننده، دقیقا همان اصلی است که استایل ماکسیمال بر روی آن بنا شده است.

استایل ماکسیمال

در این سبک استفاده از اکسسوری‌های عجیب و شلوغ، یکی از المان‌های اصلی است. اکسسوری‌هایی مانند عینک‌های آفتابی با اشکال عجیب، گوشواره‌های رنگارنگ و طرح‌دار، استفاده از حلقه و گردنبندهای فراوان، کیف‌ و کفش‌هایی با طراحی جسورانه به شما در خلق استایل ماکسیمال، کمک خواهند کرد.

چگونه اصول مینیمال را رعایت کنیم؟

برای رعایت مینیمالیسم در پوشش، پایبند بودن به چند نکته مهم است. توصیه می‌شود پیش از انتخاب این استایل، موارد زیر را مطالعه کنید:

  • سبک خود را تعریف کنید

پیش از هرکاری، تکلیف خودتان را با سبک و استایل دلخواهتان مشخص کنید. سبک استایل شما، بیانگر عواطف و خلق و خوی شما نیز می‌باشد. کمد لباس شما، همان محل شکل‌گیری استایل شما است که شما را برای خلق آنچه می‌خواهید، کمک خواهد کرد. مینیمالیسم به تنهایی و با تلفیق سبک‌های دیگر نیز می‌تواند شکل بگیرد.

  • به هم ریختن شکل‌ها

به فرم اصلی لباس‌هایتان دقت کنید. لباس‌های گلدوزی شده، طرح‌های مختلف روی پارچه و عناصر اضافه روی اکسسوری و لباس‌ها، می‌توانند به راحتی سبک شما را تعیین کنند. برای بهره‌مند شدن از مینیمالیسم، ترجیحاً باید لباس‌های ساده‌تری را انتخاب کنید که هیچ‌گونه زرق و برق  اضافی ندارند.

پوشش مینیمال

صفحات اینترنت، می‌توانند به شما درباره انواع استایل مینیمال، ایده‌های خوبی بدهند. در نهایت می‌توانید این ایده‌ها را با لباس‌های خود تلفیق نمایید. این هماهنگ کردن و مقایسه نمودن انواع استایل‌ها به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید برای خلق مینیمالیسم، کمد لباس‌هایتان را تغییر دهید.

  • توجه به رنگ‌ها

یک باور اشتباه درباره کمد لباس مینیمالیستی وجود دارد و آن هم عدم توجه به رنگ‌ها است. استایل مینیمال، به معنای توجه نکردن به رنگ‌ها نیست. می‌توانید رنگ دلخواه خود را به هر شکلی اما براساس سادگی، انتخاب کنید و آن را با رنگ‌های هم‌خانواده، ترکیب کنید و جلوه ساده و زیبایی بسازید.

انواع استایل مینیمال

امروزه، استایل مینیمال با وجود اشکال و تعاریف مختلف، به ۳ شکل تقسیم می‌شود:

استایل مینیمال مدرن Modern minimal

زیبایی این استایل، تماماً به مدرن بودن آن باز می‌گردد. لباس‌هایی که از رنگ کمتری در آن‌ها استفاده شده و زیاد جلب توجه نمی‌کنند، از اصلی‌ترین اجزای ساخت استایل مینیمال هستند. رنگ سفید در این نوع پوشش، بر سایر رنگ‌ها غالب است. البته هر از چند گاهی، طرح‌های بسیار ساده نیز به بقیه رنگ‌ها افزوده می‌شوند.

استایل مینیمال

استایل مینیمال ضروری Essential minimal

در این نوع پوشش، استفاده کردن از رنگ‌های خنثی، بیشتر از رنگ‌های تند توصیه می‌شود. رنگ‌های مهم و غالب در این سبک، گل‌بهی ملایم، آبی آسمانی و خاکستری می‌باشند. کت‌های ساده و شلوارهای راحت، گزینه‌های بسیار مناسبی برای ساخت این استایل هستند.

استایل مینیمال

استایل مینیمال آگاهانه Mindful minimal

در این شیوه، انتخاب پوشش، هدفمند و آگاهانه است. گاهی به کارگیری رنگ‌های تند هم می‌تواند مثال نقضی در این سبک پوشش باشد. افرادی که از این سبک پیروی می‌کنند، دوست دارند احساسات آنی و لحظه‌ای خود را، در نوع پوشش خود به نمایش بگذارند. به همین دلیل است که این سبک استایل، آگاهانه نام دارد.

استایل مینیمال

فرق استایل مینیمال و کژوال

استایل کژوال، براساس سادگی و راحتی انتخاب و طراحی می‌شود. در انتخاب لباس‌های کژوال، افراد سعی می‌کنند تا لباس‌های خود را راحت و کاربردی انتخاب کنند. عمده‌ترین تفاوت استایل مینیمال و کژوال نیز، همین موضوع می‌باشد.

استایل کژوال

در استایل مینیمال، افراد سعی می‌کنند تا سادگی را اساس استایل خود قرار دهند و در مقابل، افرادی که استایل کژوال را می‌پسندند، راحتی را اساس استایل خود قرار می‌دهند. توجه داشته باشید که یک استایل، می‌تواند ترکیبی از هر دو نیز باشد. می‌توان در عین سادگی و مینیمالیست بودن، راحت و کژوال نیز لباس پوشید.

اکسسوری‌ های مینیمال

اگر دوست دارید سادگی را تجربه کنید و در عین حال، می‌خواهید از اکسسوری نیز استفاده کنید، پیشنهاد ما، اکسسوری‌های مینیمال است. برخی افراد فکر می‌کنند که استفاده از اکسسوری، می‌تواند استایل مینیمال آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده و از آن حالت سادگی خارج کند و وارد بعد ماکسیمال بکند. این باور کاملاً اشتباهی است. توجه داشته باشید که استفاده از اکسسوری‌های مینیمال، می‌تواند تکمیل کننده استایل شما نیز باشد.

اکسسوری مینیمال

از خصوصیات مهم اکسسوری‌های مینیمال، می‌توان به دوری از اشکال پیچیده و زنجیر‌های ضخیم اشاره کرد. اکسسوری‌هایی که عموماً مینیمال خوانده می‌شوند،‌ دارای زنجیر‌هایی ظریف و رنگ‌های ساده و تک هستند و اگر شکلی در آن‌ها به کار رفته، آن شکل از اشکال هندسی ساده می‌باشد.

پارچه مناسب استایل مینیمال

با استایل مینیمال و جوانب مختلف آن آشنا شدیم و دانستیم که معنای صحیح مینیمالیسم چیست. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که کدام پارچه‌ها برای استایل مینیمال مناسب هستند. برای پاسخ به این سوال، باید دوباره تکرار کنیم که اصل استایل مینیمال، بر پایه سادگی بنا شده است.

پارچه مناسب مینیمال

برای ایجاد یک استایل مینیمال درست و زیبا، می‌بایست از پارچه‌هایی با طرح ساده استفاده کرد. از میان تمام پارچه‌های موجود در بازار، چند نوع پارچه را می‌توان به عنوان مناسب‌ترین‌ها، برای استایل مینیمال انتخاب نمود. به پارچه‌های زیر و کاربرد آن‌ها توجه کنید:

  • پارچه لینن سادهاین پارچه، از زیباترین مدل‌های ساده می‌باشد که می‌توان از آن، در دوخت انواع شلوار، مانتو، ست و … استفاده نمود.
  • پارچه وال: پارچه وال، دارای وزن سبک و طرح‌هایی ساده است که در صورت تمایل، می‌توانید از وال خامه‌دوزی نیز برای دوخت لباس‌های مینیمال، استفاده نمایید.
  • کرسپو ساده: پارچه کرسپو ساده نیز،‌ می‌تواند در استایل مینیمال، به راحتی ظاهر شده و جلوه زیبایی به استایل شما بدهد.
Close Bitnami banner
Bitnami